Dvere-Osmancik    kvalitně rychle za rozumnou cenu 

Dveře Gerbrich / Dveře Bezpečnostní

Bezpečnostní dveře do bytu a jejich kouzlo


Vchodové bezpečnostní dveře od společnosti GERBRICH s.r.o. budou reprezentační vstupní branou do vašeho soukromého království. Jsou elegantní a přitom zároveň chrání! Bezpečnostní dveře jsou zároveň jedním z nejdůležitějších prvku ochrany našich domovů.
Bezpečnostní dveře a jejich dělení


Bezpečnostní dveře se dělí podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových bezpečnostních prvků. Podle platné evropské normy jsou bezpečnostní dveře rozděleny do několika bezpečnostních tříd. V hodnocení platí čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují.


Firma GERBRICH s.r.o. vyrábí bezpečnostní dveře třídy 2 a 3. Bezpečnostní dveře třídy 2 mají masivní dřevěný rám se speciální výplní s požární odolností. Bezpečnostní dveře třídy 3 jsou doplněny o ocelovou tahokovovou mříž nebo ocelový plát pro vyšší odolnost. Bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 jsou osazeny tříbodovým zámkem, který umožňuje snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou bezpečnostní dveře třídy 2 osazeny třemi kusy 3D seřiditelných závěsů, umožňující snadné seřízení + 3 pasivní trny o průměru 10 mm zabraňující vysazení dveří. Bezpečnostní dveře třídy 3 mají celkem 6 pasivních trnů zabraňující vysazení dveří.
Montáž bezpečnostních dveří

Při montáži bezpečnostních dveří třídy 2 do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do jednostranně vytápěných prostor doporučujeme zabudovat do dveří mechanismus pro dodatečné seřízení dveří. Bezpečnostní dveře třídy 3 mají mechanismus pro dodatečné seřízení již v ceně. Bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

Klasifikace bezpečnostních dveří v EU

Bezpečnostní dveře a jejich třídy se klasifikují na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.

Řadit podle 
Výrobce